• /
  • /

3 partie, które najszybciej zdradzają nasz wiek: metody aparaturowe śpieszą z pomocą!

Nasza skóra starzeje się nierównomiernie, to wiadomo. Różna zawartość gruczołów łojowych, przebywanie pod wpływem promieni UV, grawitacja i inne przyczyny, tryb snu i odżywiania – to wszystko doprowadza do tego, że są partie, które starzeją się szybciej i po których można od razu poznać wiek osoby. Kiedyś byłyśmy zdane na to...

Dzisiaj metody kosmetyczne pokazują bardzo wysoką efektywność w zwalczaniu miejscowych oznak starzenia się skóry. Ale musimy wiedzieć, co mamy do zwalczenia, prawda? Więc dzisiaj szczegółowo opowiemy o rodzajach starzenia się skóry, wymienimy bardziej problematyczne strefy i wyznaczymy najskuteczniejsze metody na odmładzanie i lifting tych stref.

Rodzaje starzenia się

Na początku rozpatrzmy możliwe rodzaje starzenia się skóry, gdyż ten czynnik jest kluczowy do budowania prawidłowych kompleksów zabiegowych. Osoby, które chcą maksymalnie przedłużyć swoją młodość, powinny znać swój typ starzenia się skóry.
  • Typ twarzy zmęczonej. Uważa się za najbardziej rozpowszechniony i naturalny typ starzenia. Skóra powoli traci jędrność, wysusza się zmarszczki pod oczami oraz fałdy nosowo-wargowe stają się bardziej wyraziste. Kąciki ust opuszczają się, tworząc wizualny efekt zmęczenia twarzy.
  • Typ twarzy pomarszczonej. O takich się mówi „ładnie się starzeje”. Owal twarzy nie deformuje się, cienka skóra nie ma dużej ilośc tkanki tłuszczowej i pokrywa się drobnymi zmarszczkami. Warstwa SMAS długo pozostaje jędrna, co pomaga zachować naturalny wygląd twarzy.
  • Typ twarzy zdeformowanej. Tutaj w grę wchodzi grawitacja, owal twarzy deformuje się z powodu zwiększonej, grubej warstwy podskórnej tkanki łącznej. Cała twarz niby opada – obwisają powieki i policzki. Ale dzięki temu, że skóra jest dość gruba, występuje na niej mniej zmarszczek i przebarwień.
  • Typ muskularny. Jest typowy dla osób, które mają dobrze rozwiniętą muskulaturę twarzy i minimalną warstwę podskórnej tkanki tłuszczowej. Skóra długo zachowuje gładkość i wyraźny owal, ale są też oczywiste wady – obwisanie powiek, głębokie zmarszczki nosowo-wargowe, opuszczenie kącików ust, częste przebarwienia.

Oto 4 główne rodzaje starzenia się. Oczywiście, są też typy, które łączą w sobie różne cechy.
A teraz przejdźmy do konkretnych partii, które najczęściej zdradzają nasz wiek.

Owal twarzy

To chyba najbardziej rozpowszechniony problem estetyczny. Rysy twarzy mogą “popłynąć” z wielu przyczyn – krzywa podstawa, nadwaga, nieprawidłowy zgryz, wiek. Pierwsze punkty możemy zwalczać sami – wzmocnić mięśnie pleców, dopasować środki kosmetyczne, robić gimnastykę twarzy, zrzucić wagę, ale zmian wiekowych nie da się cofnąć samodzielnie.

Technologie kosmetyczne oferują kilka metod do ujędrniania owalu twarzy, jednak najlepiej poradzimy na to za pomocą liftingu metodą SMAS. Ta technologia bezinwazyjnie wpływa na warstwę mięśni, które z wiekiem słabną i powoduje deformacje konturu twarzy.

Takie urządzenia, jak nasz Zemits UltraNexx — to wspaniała opcja do ujędrniania owalu twarzy i usuwania drugiego podbródka. Ultradźwięki o wysokiej częstotliwości tworzą ośrodki koagulacji, podgrzewając podskórną tkankę do 60 stopni Celsjusza. Jeden zabieg daje niezwykle długotrwałe efekty, które utrzymują się do 2-5 lat (w zależności od indywidualnych cech klienta).

Szyja

Szyja to partia skóry, skóra potrzebuje najbardziej rzetelnej pielęgnacji. Skóra tu ma najmniej gruczołów łojowych, co oznacza, że wydziela się mniej ochronnego sebum. Jest cienka i wrażliwa, szybko reaguje na niezdrowe odżywianie, naruszenia trybu snu, szkodliwe nawyki i inne negatywne czynniki. Ona też najbardziej cierpi od promieniowania UV, gdyż ma mało melanocytów, które chronią przed fotostarzeniem. Należy pielęgnować ją już od wieku 25 lat – właśnie w tym okresie spada intensywność produkcji kolagenu, więc skóra szyi może utracić jędrność i pokryć się pierwszymi zmarszczkami – tzw. pierścieniami Wenus, poprzecznymi bruzdami.

Kobieta może być bardzo zadbana, ale szyja zawsze zdradzi jej prawdziwy wiek, jeśli oczywiście nie sięgnąć po pomoc technologii kosmetycznych. W zaawansowanych stanach dobrze pomoże wspomniany już lifting metodą SMAS.

Do ujędrniania i tonizacji tej partii zaleca się stosowanie krioterapii. Nowoczesne krio-urządzenia, takie jak CoolRestore Elegance, służą nie tylko do zabiegów na ciało. Producenci poszli dalej – urządzenie jest wyposażone w 7 funkcji, które posiadają ustawienia do rozwiązywania konkretnych problemów estetycznych, w tym – ujędrnienia skóry w partii szyi. Nagłe obniżenie temperatury stymuluje procesy wewnątrzkomórkowe, przyspieszają krążenie krwi i limfy, aktywizują procesy regeneracji i produkcji kolagenu oraz elastyny.

Dekolt

Dlaczego dekolt? Na skórę w tej partii wpływa dużo negatywnych czynników – promienie słoneczne, odchudzanie lub zwiększenie masy ciała, zmiany hormonalne. Piersi to jednak nie jest mięsień, ale tkanka tłuszczowa, to znaczy, że ćwiczenia fizyczne mogą trochę ją ujędrnić, ale nie poprawią sytuacji na dobre.

Z kolei zabiegi kosmetyczne – poprawią.
  1. Lifting RF najlepiej pasuje do ujędrniania tej delikatnej partii. Fale RF w nieinwazyjny, ale skuteczny sposób podgrzewają tkankę skóry, co sprzyja stymulacji procesów regeneracji oraz produkcji kolagenu i elastyny. Jednocześnie lifting RF napina istniejące włókna kolagenu. W efekcie mamy jędrną elastyczną skórę w partii dekoltu.
  2. To jednak nie wszystko. Tak, wymienione zabiegi pomogą podtrzymać młodość wspomnianych partii. Jednak najefektywniejsze są protokoły łączone – zawierające delikatne oczyszczanie, lifting i wzbogacanie naskórka w substancje aktywne.
Takie usługi możesz świadczyć za pomocą kombajnów kosmetycznych. To wielofunkcyjne urządzenia, które łączą do 8 funkcji pod jedną obudową. Dobrym wyborem będzie kombajn Zemits Verstand — urządzenie 8 w 1, które zaspokoi potrzeby kosmetologa od razu w kilku kierunkach pielęgnacji skóry.

Razem z Zemits potrafisz cofnąć czas dla swoich klientów!