• /
  • /

Jak osiągnąć sukces w biznesie laseroterapii?

W dzisiejszym świecie coraz więcej osób dba o swój wygląd i chce wyglądać ładnie.
Nic dziwnego, że depilacja laserowa znajduje się w pierwszej piątce najpopularniejszych procedur kosmetologicznych. To obiecujący kierunek rozwoju biznesu.
Jeśli planujesz otworzyć własny salon kosmetyczny z usługami laseroterapii, ważne jest wiedzieć od czego zacząć, aby osiągnąć sukces.

Dlatego dziś przygotowaliśmy checklistę dla salonu kosmetycznego z usługami laseroterapii, która pomoże Ci skutecznie zarządzać biznesem i świadczyć usługi najwyższej jakości.

Od specjalistów do klientów

Pierwszy punkt, który chcemy omówić, dotyczy personelu i sposobu interakcji z klientami. Ważne jest, aby mieć w zespole wykwalifikowanych, licencjonowanych specjalistów z doświadczeniem. Zespół musi być odpowiednio przeszkolony i posiadać wiedzę na temat obsługi sprzętu oraz prawidłowego przeprowadzania zabiegów.

Jeśli chodzi o interakcję z klientami, istnieje kilka aspektów do uwzględnienia:

⭐️ Baza danych klientów + programy CRM. Prowadzenie szczegółowych zapisów o klientach, ich indywidualne potrzeby i wyniki procedur pomogą stworzyć indywidualne podejście do każdego klienta i śledzić ich zmiany. Platformy CRM pomogą także zautomatyzować harmonogram wizyt i ogólnie ułatwią interakcje.

⭐️ Nie zapomnij także kompleksowo informować odwiedzających o każdej procedurze: jej przebiegu, potencjalnych ryzykach, oczekiwanych rezultatach i zaleceniach po zabiegu. Można tu również uwzględnić zbieranie opinii, ponieważ opinie pokażą Ci zalety i potencjalne wady, które trzeba będzie poprawić.

Sprzęt: jakie zabiegi laserowe możesz oferować?

Teraz przechodzimy do części aparaturowej, która jest nieodłączną częścią sukcesu, podobnie jak profesjonalizm zespołu. Zastanówmy się, jakie zabiegi laserowe możesz zaoferować klientom:

⭐️ Depilacja laserowa. Jest to najpopularniejsza usługa w tej dziedzinie, zawsze mająca swoją docelową grupę odbiorców, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Gładka skóra na dłużej bez wrastających włosków i podrażnień - to główne życzenie odwiedzających. Jeśli jesteś początkującym w tej branży i chcesz przetestować tę procedurę, możesz zacząć od modelu przenośnego.
Takie urządzenie jak Adonyss DioLite działa ze wszystkimi 6 fototypami skóry, ma system SMART do diagnozowania zabezpieczający przed poparzeniem i zaawansowane, przyjazne użytkownikowi sterowanie.

Żywotność lampy wynosi do 20 milionów impulsów, co wystarczy na 2-3 lata pracy.
Efekty po zabiegu
Indywidualne efekty zabiegów mogą się różnić w zależności od unikalnych cech fizjologicznych klienta oraz liczby zabiegów.
⭐️ Zabiegi laserowe na twarz. Obecnie w tej dziedzinie kosmetologia oferuje wiele procedur, takich jak peeling, laserowe złuszczanie, lifting i odmładzanie, usuwanie naczynek, usuwanie przebarwień.

Wielu ludzi myśli, że do depilacji i procedur kosmetycznych stosuje się ten sam laser. To jednak nieprawda. Do korekcji estetycznych na twarzy zwykle używa się laserów frakcyjnych. Na przykład w linii Adonyss dostępny jest model CarbonFrax CO2 - wielofunkcyjne urządzenie, które znacząco rozszerza zakres usług w salonie lub gabinecie.

Dowiedz się więcej o Adonyss CarbonFrax CO2

⭐️ Na lifting i terapię anti-aging stosuje się fotoodmładzanie. To metoda oparta na cieplnym działaniu impulsów świetlnych o różnej długości. Podczas sesji przenikają one głęboko w skórę i niszczą stare włókna kolagenowe. Jednocześnie uruchamiają proces neokolagenezy i aktywują procesy wewnątrzkomórkowe.

Zemits Quidion Trójwiązkowy - urządzenie do depilacji i fotoodmładzania. Laser posiada w sobie trzy wiązki laserowe: diodową (808nm), aleksandrytową (755nm) i Nd:Yg (1064nm). Dzięki temu połączeniu laser nie tylko będzie wyłapywał ciemny pigment we włosie, ale także jasny, dzięki czemu usuwanie owłosienia stanie się jeszcze bardziej skuteczne
Efekty po zabiegu
Indywidualne efekty zabiegów mogą się różnić w zależności od unikalnych cech fizjologicznych klienta oraz liczby zabiegów.
⭐️ Usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego. To kolejny obiecujący kierunek, ponieważ wiele osób chce pozbyć się niechcianego tatuażu lub makijażu permanentnego, który stracił kolor. Warto w tym celu zainwestować w urządzenie takie jak Zemits Ogmalaze, które poszerzy Twój zakres usług o takie zabiegi jak:

  • Usuwanie tatuażu. Zemits Ogmalaze jest w stanie usunąć czarne, niebieskie, czerwone i brązowe pigmenty. Zasada działania jest podobna do depilacji laserowej - im ciemniejszy kolor, tym łatwiej go usunąć. Usunięcie jaśniejszego pigmentu jest trudniejsze, ponieważ odbija większość promieniowania laserowego. Aby usuwać obrazy w sposób jakościowy, lasery neodymowe są wyposażone w nakładki generujące różne długości fal świetlnych.
  • Usuwanie makijażu permanentnego. Nawet obszary tak delikatne jak usta, oczy i brwi.
  • Usuwanie pigmentacji i hiperpigmentacji.
  • Tatuaż brwi i ust.
  • Peeling węglowy. Procedura delikatnego oczyszczania, zabieg laserowy odmładzający, który nie bez przyczyny nosi nazwę "peelingu hollywoodzkiego".
Należy pamiętać, że to tylko ogólny przegląd niezbędnych elementów dla salonu kosmetycznego oferującego usługi laserowe. Ważne jest, aby rozważyć swoje konkretne potrzeby, docelową grupę klientów i trendy na rynku podczas tworzenia swojego planu biznesowego i wyboru sprzętu.

Zapraszamy Cię na pokaz!

Wszystkie te urządzenia czekają na Ciebie w naszym showroomie. Zapraszamy wszystkich chętnych na bezpłatny pokaz.

Przypominamy, że pokaz od Zemits to możliwość:
❤️ Zdobycia praktycznego doświadczenia przeprowadzania procedury wraz z certyfikowanym kosmetologiem marki.
❤️ Ocenienia rzeczywistych rezultatów procedury na sobie lub na modelu.
❤️ Zadawania wszystkich nurtujących pytań.
❤️ Podjęcia decyzji o aktualności i potrzebie zakupu.
❤️ Porównania wybranego urządzenia z innymi modelami.

⭐️ Wypełnij formularz i odwiedź nas! ⭐️

Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Katalog sprzętu kosmetycznego:

Najnowsze wiadomości