• /
  • /

Szyja: przyczyny przedwczesnego starzenia się skóry i topowe odmładzające zabiegi aparaturowe

Szyja to obszar, który najbardziej potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Skóra w tym miejscu ma mniej gruczołów łojowych, więc mniej jest wydzielania ochronnego sebum. Jest cienka i wrażliwa, najszybciej reaguje na niezdrowe odżywianie, zaburzony rytm snu, złe nawyki i inne negatywne czynniki.
Najbardziej cierpi też z powodu promieniowania ultrafioletowego, ma mało melanocytów, bo to one odpowiadają za ochronę przed fotostarzeniem.
Starzenie się tej okolicy następuje nie tylko w wyniku zmian związanych z wiekiem. Deformacja może zacząć się już w wieku 35 czy 20 lat. Co jednak może wywołać takie zmiany? I jakie są rodzaje starzenia się szyi? Przyjrzyjmy się bliżej temu problemowi.

Główne przyczyny przedwczesnego starzenia się szyi to

Zaburzony rytm snu. Naukowo udowodniono, że zaburzony rytm snu nie tylko wpływa na pogorszenie pamięci. Jego brak wpływa bezpośrednio na funkcję ochronną skóry oraz jej odporność na promieniowanie ultrafioletowe. Objawia się to nie tylko ciemnymi kręgami pod oczami, ale także zmarszczkami, przebarwieniami i ogólnym zmęczeniem.

Duża ilość kofeiny i glukozy w diecie. Podczas trawienia cukru w organizmie zachodzi proces glikacji, który stymuluje rozpad włókien kolagenowych i elastynowych. A to właśnie one stanowią główny materiał budulcowy dla nowych komórek skóry.

Kawa, zielona herbata i inne produkty bogate w kofeinę również zwiększają produkcję hormonów stresu i odwadniają organizm, ponieważ są silnymi diuretykami.

Nieprawidłowa postawa ciała. Komputery, gadżety - wszystko to stymuluje powstawanie nieprawidłowej postawy, a nawet deformację kręgosłupa. W końcu jak siedzimy z gadżetem? Pochylając głowę, rozciągamy tył szyi i tworzymy zmarszczki z przodu. Jeśli spędzasz w ten sposób kilka godzin dziennie, będzie jasne, dlaczego na Twojej szyi pojawiają się poprzeczne zmarszczki. Podobnie jest z komputerem czy laptopem.

Inne czynniki to zaburzenia równowagi hormonalnej, stres, nieprawidłowy zgryz, dziedziczność, nadwaga i siedzący tryb życia.

Rodzaje starzenia się szyi

Wyróżnia się dwa rodzaje: drobnozmarszczkowy i deformacyjny. Co charakteryzuje pierwszy typ starzenia:
  • Zmniejszona elastyczność skóry szyi.
  • Skóra sucha i cienka.
  • Drobne zmarszczki, które widoczne są nawet w stanie spokojnym.
  • Nieobecność opadnięcie powieki, czyli ptoza.
  • Są to dystroficzne zmiany skórne, które powstają w wyniku zniszczenia szkieletu kolagenowego i niskiego napięcia mięśni szyi.

Drugi typ starzenia charakteryzuje się główną cechą - opadnięciem powieki, czyli ptozą, niewyraźną linią żuchwy i głębokimi zmarszczkami. Wynika to ze zmniejszonego ukrwienia i przepływu limfy w tkankach oraz niskiego napięcia mięśni szyi i warstwy SMAS.

Zabieg HIFU - przeciwko zmianom wiekowym

Tak, niektóre ćwiczenia i dostosowanie stylu życia mogą skorygować niewielkie zmiany. Ale jeśli pojawiły się znaczne zmiany, warto zwrócić się do technologii kosmetycznych. Jedną z najskuteczniejszych jest zabieg HIFU. Jest to innowacyjna metoda anti-age, która wpływa nie na powierzchnię skóry, ale na układ mięśniowy.

Technika ta opiera się na działaniu ultradźwięków o wysokiej intensywności. Nieinwazyjnie wnikając głęboko w skórę, fale tworzą obszary koagulacji, podgrzewając punkty do 60 stopni Celsjusza. Ten efekt termiczny uruchamia silne procesy regeneracyjne, stymulując syntezę kolagenu i elastyny. Wszystkie zalety i cechy tej technologii kosmetycznej można znaleźć tutaj⬅️⬅️

Jak zyskać więcej dzięki zabiegowi HIFU?

Jeśli chcesz znacząco zwiększyć przychody swojego salonu/gabinetu, pomoże Ci Zemits Ultranexx i Zemits Ultranexx Pro. Są to najskuteczniejsze urządzenia do odmładzania skóry, które zapewniają naprawdę niesamowite efekty. Zalety technologii HIFU:
⭐️ Wymagany jest tylko jeden zabieg.
⭐️ Efekt utrzymuje się przez 2-5 lat.
⭐️ Zabieg przebiega szybko i atraumatycznie.
⭐️ Brak okresu rekonwalescencji.
⭐️ Cena zabiegu zaczyna się od 1000 zł, co pozwala na zwrot inwestycji w ciągu kilku miesięcy.
⭐️ W zestawie znajdują się końcówki o różnej głębokości oddziaływania, co pozwala dostosować parametry indywidualnie dla każdego klienta.
⭐️ Naturalne efekty odmładzające.

Wszystkie te zalety sprawiają, że zabieg HIFU jest przeznaczony dla wszystkich osób. Tak więc Zemits Ultranexx/ Zemits Ultranexx Pro = zysk.

Chcesz przetestować urządzenie HIFU?


⭐️ Zapraszamy na darmowy pokaz od firmy Zemits ⭐️

Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Najnowsze wiadomości