• /
  • /

Jak chronić skórę przed przebarwieniami?

Równa opalenizna od dawna stała się trendem na całym świecie. Kojarzy się z pięknem i zdrowiem naszego ciała, ale opalenizna ma także swoją odwrotną stronę.

Cześć, tutaj Zemits, i dzisiaj porozmawiamy o bardzo ważnym letnim temacie - przebarwieniach skóry.
Dlaczego się one pojawiają? Jak im zapobiegać? Jakie domowe zabiegi i procedury pomogą zminimalizować powstawanie przebarwień.

Czym są przebarwienia na skórze?

Przebarwienia posłoneczne to estetyczny problem, który powstaje w wyniku nadmiernego wytwarzania melaniny, barwnika odpowiedzialnego za kolor naszej skóry. Ilość melaniny w komórkach skóry odpowiada za nasz fototyp, więc im większe opalenizna i im ciemniejszy kolor skóry, tym więcej tego barwnika posiadamy. Dlatego też przebarwienia to problem szczególnie aktualny latem, z którym klienci najczęściej zgłaszają się do salonów kosmetycznych.

Po oddziaływaniu promieniowania ultrafioletowego zawartego w promieniach słonecznych obserwuje się przyciemnienie obecnych jasnych ziaren melaniny, a także aktywację melanocytów. To prowadzi do zwiększenia syntezy melaniny, która następnie jest rozprowadzana w keratynocytach i nadaje skórze ciemny odcień.

Pigmentację można zaobserwować w kilku postaciach: piegi, znamiona i plamy pigmentacyjne. Zazwyczaj metody kosmetologiczne działają w przypadku ostatniej opcji.

Główne przyczyny przebarwień

Pierwszą i najczęstszą przyczyną, którą już wymieniliśmy, jest agresywny wpływ promieni ultrafioletowych, który stymuluje nadmierną produkcję melaniny.

Zaburzenia hormonalne. To wewnętrzny problem organizmu, nadmierne wytwarzanie barwnika może wystąpić w wyniku zaburzeń w produkcji hormonów.

Problemy z układem pokarmowym. Zaburzenia wewnętrznych procesów związane z niezrównoważoną dietą i niedoborem korzystnych mikroelementów mogą również wpływać na nadmierne wytwarzanie barwnika.

Agresywne metody kosmetologiczne i wybielające zabiegi. Ryzyko hiperpigmentacji to główna przyczyna, dlaczego kosmetolodzy nie zalecają przeprowadzania głębokich peelingów/ścierania/wybielania latem.

Przyjmowanie leków, które mogą uczynić skórę bardziej wrażliwą na promieniowanie ultrafioletowe.
Podsumowując. Możemy wpływać na przyczyny pigmentacji w trzech przypadkach:

⭐️ Chroniąc skórę przed agresywnym promieniowaniem UV. W tym celu należy używać jakościowych kosmetyków z filtrem SPF i opalać się w "bezpiecznych godzinach" - od rana do 10:00 i po 14:00.
⭐️ Zrównoważone odżywianie się.
⭐️ Zapobieganie aktywnym zabiegom kosmetycznym w lecie. Takie wydarzenia lepiej planować na jesień-zimę, gdy promieniowanie UV jest minimalne.

W przypadku nierównowagi hormonalnej koniecznie trzeba skonsultować się z lekarzem, zabiegi estetyczne tu nie pomogą, jeśli problem tkwi wewnątrz. Ta sama sytuacja dotyczy leków, potrzebna jest profesjonalna korekta.

Domowa pielęgnacja za pomocą urządzeń a pigmentacja

Pierwszym punktem, który należy koniecznie wykonać, jest delikatne oczyszczanie. To podstawa podstaw, ponieważ jeśli uszkodzisz skórę, obszary leczenia mogą przybrać ciemniejszy kolor. Dlatego latem wybieramy ultradźwiękowy peeling. To komfortowa metoda oczyszczania porów i złuszczania martwego naskórka.

Ale jeśli pigmentacja już się pojawiła? W takim przypadku pomoże terapia LED, a dokładnie zielone promieniowanie LED. Długość fali zielonego światła wynosi 515-550 nm i doskonale pasuje do wrażliwej, podatnej na podrażnienia i pigmentację skóry. Zielone światło pomaga rozjaśnić twarz, stopniowo zmniejszać piegi, plamy pigmentacyjne i starcze.
Mechanizm tego efektu jest związany z absorpcją przez komórki produkujące melaninę zielonego światła. To pomaga zmniejszyć produkcję melaniny i niszczy nadmiarowe osady. Zastosowanie zielonego światła pomaga również przywrócić naturalną równowagę skóry i doskonale łączy się z innymi metodami pielęgnacji i odmładzania skóry.

W naszej linii urządzeń mamy aparat, który łączy terapię LED z ultradźwiękami. To Zemits UltraGlow. Posiada 3 tryby LED: czerwony, niebieski i zielony. Co więcej, są one połączone w jednym końcówce z ultradźwiękami, które pomagają korzystnym substancjom przenikać głębiej w skórę.

A my już przygotowujemy się do wystawy Beauty Forum i dzielimy się z tobą naszą radością. Dlatego do końca lipca oferujemy 15% zniżki na wszystkie urządzenia i kosmetyki linii Zemits!


⭐️ Wypełnij formularz, aby dobrać kompleksową pielęgnację specjalnie dla Ciebie ⭐️

Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Katalog sprzętu kosmetycznego:

Najnowsze wiadomości