• /
  • /

Najważniejsze powody, dla których warto kupić kombajn kosmetyczny

Wyposażając swój gabinet kosmetyczny, właściciele stają przed wyborem ― kupić zestaw z urządzeń monofunkcyjnych lub zdecydować się na kombajn kosmetyczny umożliwiający korzystanie z kilku metod zabiegowych.

Od dłuższego czasu w kołach kosmetologów panowało przekonanie o tym, że wielofunkcyjne urządzenia nie potrafią dorównać specjalizowanym sprzętom o jednej funkcji ― opinia ta powstała w czasach, gdy kosmetologia aparatowa dopiero się rozwijała, i skomplikowane wielofunkcyjne urządzenia naprawdę nie spełniały wymagań użytkownika.

Jednak teraz jesteśmy na etapie zaawansowanego rozwoju technologii kosmetycznych, i przekonanie takie można śmiało uznać za błędne, ponieważ nowoczesne kombajny kosmetyczne nie tylko zapewniają najwyższą jakość zabiegów, ale poniekąd są lepsze, niż sprzęty monofunkcyjne.

Jakie są oczywiste i nieoczywiste zalety wielofunkcyjnych urządzeń kosmetycznych?

Nie musisz szukać kompromisu

Jedną z najważniejszych zalet kombajnów kosmetycznych jest ich uniwersalność ― jeden aparat potrafi zastąpić cały zestaw urządzeń o jednej funkcji, przy czym jakość przeprowadzanych zabiegów nie ucierpi.

Kombajny mogą zawierać kilka podstawowych funkcji będących składnikami jednego kompleksu zabiegowego ― jak w przypadku kombajnu Zemits Verstand Pro, który jest połączeniem metod peelingu ultradźwiękowego, terapii mikroprądami i elektroporacji ― lub przedstawiać cały szereg metod pielęgnacyjnych, jak to jest z kombajnami z serii Meister lub Verstand.

Ponadto kombajny posiadają zarówno programy domyślne, uniwersalne dla większości klientów i zainstalowane przez producenta dla wygody kosmetologa, jak i opcje dopasowania parametrów, która jest bardzo przydatna w przypadku cery nadwrażliwej lub problematycznej.

Całe ciało z jednym urządzeniem

Oprócz różnorodności metod pielęgnacyjnych, kombajny wyróżniają się też uniwersalnością co do partii poddawanej zabiegowi: kosmetolog nie musi posiadać kilku osobnych urządzeń ― na przykład, do ciała i do twarzy ― o tej samej funkcji.

Z takim urządzeniem można przeprowadzić cały kompleks zabiegów pielęgnacyjnych w trakcie jednej wizyty ― zaczynają od liftingu twarzy i kończąc na modelowaniu sylwetki. Dobrym przykładem takiego kombajnu jest Zemits Verstand posiadający osiem najbardziej zapotrzebowanych funkcji.

Minimum wysiłku

Mając zestaw urządzeń monofunkcyjnych i chcąc przeprowadzić kompleks zabiegów, nie unikniemy swoistego chaosu organizacyjnego, gdy dochodzi do wymiany urządzeń ― po ukończeniu jednego zabiegu mamy schować pierwszy aparat, wyciągnąć z szafki drugi, podsunąć go do łóżka kosmetycznego, i tą czynność powtórzyć tyle razy, ile jest metod w naszym zabiegu.

⭐️ Z kombajnem kosmetycznym można zapomnieć o niekończącym się przestawianiu wózka ze sprzętem ― wystarczy nacisnąć przycisk, by wybrać kolejną funkcję i ewentualnie wymienić głowicę. Urządzenia wielofunkcyjne są zaprojektowane z myślą o wygodzie kosmetologa ― niezależnie od wybranej metody zabiegowej przeprowadzanie zabiegu zawsze będzie komfortowe. Oprócz tego, że kosmetolog oszczędza siły, oszczędza też czas ― swój i klienta, co często jest istotnym argumentem dla osób decydujących się na zabieg kosmetyczny.

⭐️ Oprogramowanie i wyposażenie kombajnu kosmetycznego również minimalizuje wysiłek kosmetologa ― interfejs nowoczesnych urządzeń jest maksymalnie prosty i zrozumiały, dostępny do opanowania w 10-15 minut, części manipulacyjne kombajnu, jak to głowice i końcówki, są zaprojektowane w oparciu o zasady ergonomii.

⭐️ Głowice są także wykonane z uwzględnieniem specyfiki zabiegu ― na przykład, głowice do ciała są większe, co pozwala na oszczędzanie czasu, z kolei końcówki do twarzy i partii delikatnych wyróżniają się małymi wymiarami i pozwalają na precyzyjne zabiegi w tych wymagających strefach.

Rozmiar ma znaczenie

Kombajny kosmetyczne, zwłaszcza te wolnostojące, często wyglądają na bardzo duże. Jednak gdyby złożyć wszystkie urządzenia, których funkcje są zawarte pod jedną obudową kombajnu, okaże się, że wielofunkcyjne urządzenie wcale nie jest takie wielkie.

Ponadto istnieją modele kombajnów wymagających stolika kosmetycznego ― jak na przykład Zemits Eau Sante czy Zemits Meister ― których wymiary są zadziwiająco małe w stosunku do pełnionych przez nie funkcji.

Reasumując ― kombajn kosmetyczny, nawet ten największy, dużo mniej “obciąży” wystrój wnętrza salonu, niż zestaw urządzeń monofunkcyjnych.

Na szczycie popularności

Dzisiejsze czasy można nazwać okresem rozkwitu kosmetologii aparaturowej ― coraz więcej klientów sięga po te właśnie metody, wiedząc już o ich wysokiej skuteczności.

Urządzenia kosmetyczne stały się niezbędne w salonach, ponieważ ich właściciele i pracownicy również zdają sobie sprawę z tego, że nie opłaca się męczyć przy masażu ręcznym, jeśli można go zastąpić skuteczniejszą presoterapią.

Producenci sprzętu kosmetycznego tworzą swoje urządzenia w oparciu o badanie rynku ― które metody są na szczycie popularności, jakie zabiegi są najbardziej opłacalne dla salonów, które z zabiegów nadają się do tworzenia programów zabiegowych i łączenia z innymi metodami? Dzięki takiemu podejściu właściciel salonu kosmetycznego po zakupie kombajnu może liczyć na szybkie odzyskanie swoich inwestycji.

Zabiegi skuteczne jak nigdy

Tradycyjne techniki manualne, z wyjątkiem dobrze wykonanego masażu, odchodzą już do przeszłości, ponieważ sprzęty kosmetyczne umożliwiają przeprowadzanie zabiegów niemożliwych do wykonania ręcznie. Przykładem może być mezoterapia bezigłowa polegająca na wtłaczaniu składników aktywnych w głąb skóry albo liczne zabiegi odmładzające, od liftingu RF po terapię mikroprądami. Nowością na rynku jest metoda hydrabrazji ― również dostępna jedynie z wyspecjalizowanym sprzętem i będąca hitem sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w ostatnich pięciu latach.

Doskonalenie i rozwój

Szybkie tempo rozwoju branży kosmetycznej warunkuje standardy ― im wyższa konkurencja wśród producentów sprzętu kosmetycznego, tym rzetelniej projektuje się nowe urządzenia i modernizuje się istniejące modele. Chcąc sprostać wymaganiom klientów, firmy produkujące sprzęt ciągle podwyższają skuteczność i niezawodność swoich aparatów. W taki sposób udało się zapewnić 2-letnią gwarancję dla użytkownika.

Ponadto producenci regularnie wprowadzają innowacyjne rozwiązania oparte o merytoryczne badania lekarzy i kosmetologów ― te nowe metody stają się zasadniczym argumentem na rzecz konkurencyjności produktu.

Branża posiada własne instytucje certyfikujące ― takie jak CE lub FDA ― potwierdzające zgodność ze standardami i poziom bezpieczeństwa urządzeń.

Wyróżnij się i zarabia

Kombajny kosmetyczne nie tylko są prestiżowym sprzętem, który potrafi podnieść status salonu, ale też pozwalają na zaoferowanie szerszego, niż u konkurentów, zakresu usług. Kombajny kosmetyczne są też dobrą inwestycją pozwalająca na szybkie odzyskanie kosztów ― po pierwsze, koszt wielofunkcyjnych urządzeń jest średnio o 10-20% niższy, niż koszt zestawu aparatów o tych samych funkcjach, po drugie, zapotrzebowanie na zabiegi aparatowe ciągle wzrasta, co sprawia, że okres zwrotu po zakupie sprzętu wynosi średnio od 4 do 6 miesięcy.

Aby otrzymać Cenę Specjalną

prosimy o wypełnienie krótkiego formularza:

Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Mamy dla Ciebie coś innego