• /
  • /

Dlaczego przyszłość kosmetologii należy do laserów?

Laserowe usuwanie owłosienia jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Przemysł kosmetologii laserowej rozwija się w szybkim tempie i zajmuje coraz większą część rynku. Ta dziedzina jest stosunkowo młoda, ale nieustannie się rozwija.

W 2023 roku kosmetologia laserowa utrzymuje swoją pozycję. Branża oferuje nowe technologie i udoskonala modele, aby zaspokoić popyt klientów.
Popularność laserowego usuwania owłosienia wynika z wysokiej skuteczności i trwałości efektów pozabiegowych. Ponadto, laserowe usuwanie owłosienia to bezbolesny zabieg, co również jest atrakcyjnym czynnikiem dla wielu klientów.
Jakie są główne cechy? Perspektywy rozwoju w najbliższym czasie? Co przyciąga najwięcej klientów? Zacznijmy od faktów i statystyk.

Statystyki przemysłu laserowego

Pierwszą rzeczą, na którą zwraca się uwagę w biznesie, są liczby i fakty. Znaleźliśmy kilka prognoz statystycznych dotyczących rozwoju przemysłu laserowego:

⭐️ Według firmy analitycznej Technavio, światowy rynek depilacji laserowej wzrośnie o 22% do roku 2024.

⭐️ Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez firmę Reportlinker, rynek depilacji laserowej w USA osiągnie wartość ponad 2 miliardów dolarów do 2026 roku.

⭐️ Według firmy analitycznej Grand View Research, europejski rynek depilacji laserowej osiągnie wartość ponad 1,5 miliarda dolarów do 2027 roku.
⭐️ Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez firmę Transparency Market Research, rynek depilacji laserowej w regionie Azji i Pacyfiku ma szansę wzrosnąć z 1,3 miliarda dolarów w 2020 roku do 2,3 miliarda dolarów do 2028 roku.

⭐️ Według portalu RealSelf, depilacja laserowa zajmuje 5 miejsce na liście najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w salonach urody w USA.

Co zainspirowało taki rozwój? Pragnienie uzyskania piękna i komfortu życia. Wielu ludzi po prostu nie chce poświęcać więcej czasu na depilację, niż jest to konieczne.

Ponadto wady technologii początkowego etapu zachęciły do dalszego rozwoju w przyszłości. Ale wystarczy o faktach. Przeanalizujmy główne cechy, które uczyniły lasery tak popularne w kosmetologii.

Wysoka popularność

Jak przebiega sam proces? Promień światła skupia się na ciemnym pigmencie czyli, melaninie, która znajduje się w każdym włosku i przy podstawie korzenia wokół mieszka włosowego. Melanina pochłania energię światła, które emituje ciepło zakłócające integralność mieszka włosowego i stymulując wypadanie włosów. Proces ten w nauce nazywany jest selektywną fototermolizą.

Celem laserowego usuwania owłosienia jest "wyłączenie" mieszka włosowego, aby zapobiec ponownemu wzrostowi włosów w przyszłości. Aby osiągnąć ten cel, urządzenia łączą określoną długość fali świetlnej i czas trwania impulsu. Na przykład diodowy laser Adonyss DioPulse do usuwania owłosienia wykorzystuje optymalną długość fali świetlnej dla usuwania niechcianych włosów - 808 nm. Ten promień wpływa maksymalnie dokładnie na włoski, nie uszkadzając otaczających tkanek.
Wcześniej laserowa kosmetologia była dostępna tylko dla ludzi o jasnej skórze i ciemnych włosach. Opalenizna może spowodować uszkodzenie skóry z powodu dużej ilości melaniny. Jednak teraz nowoczesne lasery diodowe działają ze wszystkimi typami skóry.

Laserowa depilacja jest skuteczną metodą pozbywania się niechcianych włosów. Większość klientów informuje o trwałym wyniku - zmniejszenie wzrostu włosów na traktowanych obszarach nawet do 90%. To nie tylko pozwala cieszyć się gładką skórą przez długi czas, ale również pomaga zmniejszyć ilość włosów w przyszłości. Biorąc pod uwagę, że 82% klientów to kobiety, laserowa depilacja pozostaje bardzo aktualną i popularną metodą w dziedzinie urody.

Bezpieczeństwo laserowej kosmetologii

To właśnie to przyciąga klientów najbardziej. Możliwość pozbycia się owłosienia i zachowania pięknej skóry. Jednak chcielibyśmy zwrócić uwagę na fakt, że pełne bezpieczeństwo potwierdzają tylko oficjalne dokumenty, takie jak międzynarodowe certyfikaty. Na przykład centrum FDA sprawdza jakość i bezpieczeństwo każdego elementu sprzętu elektrolitycznego i laserowego.
Oznacza to, że jeśli laserowy sprzęt jest zarejestrowany w FDA i zatwierdzony do użytku komercyjnego - został dokładnie sprawdzony.
Takie potwierdzenia jednoznacznie zwiększają poziom zaufania i lojalności wobec marki, co oznacza, że naprawdę dbasz o poziom świadczonych usług i klientów.

Nie tylko depilacja laserowa

Warto również pamiętać, że kosmetologia laserowa to nie tylko depilacja. Istnieją lasery, które skutecznie radzą sobie z takimi aspektami skóry jak blizny czy zmiany starcze. Laser frakcyjny Adonyss CarbonFrax CO2 to urządzenie najnowszej generacji w dziedzinie kosmetologii, stworzone do intensywnej regeneracji komórek i ujędrniania skóry.

Dlaczego nazwano go laserem frakcyjnym? Chodzi o zasadę podziału wiązki, którą urządzenie kieruje na skórę. Wiązka nie skupia się na jednym punkcie, ale jest siatką podzieloną na kwadraty - "frakcje". Pozwala to równomiernie penetrować górną warstwę naskórka, nie pozostawiając głębokich ran.
Nie zapominajmy też, że do każdego z naszych urządzeń dołączamy materiały marketingowe, które pomogą szybko i co najważniejsze, jakościowo wprowadzić nowe zabiegi do Twojego cennika. Darmowe szkolenia, materiały wideo, zdjęcia i teksty do postów oraz plan przyciągania klientów.

⭐️ Wypełnij formularz, aby dowiedzieć się o wszystkich aktualnych promocjach firmy Zemits i uzyskać fachowe doradztwo ⭐️

Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Najnowsze wiadomości