Click to order
Cart
Płatności i dostawy
Total: 
Formularz zamówienia
Typ rozliczenia
Sposób dostawy
Kraj
Payment method
+48 22 102 1945

Oddzwonienie
Zemits Blog
TOP-3 aktualne zabiegi na ciało
Kosmetologiczna wiosna
Wiosna ― uroczy czas, gdy przyroda się budzi i odnawia, nabiera nowych sił, rodzi się na nowo. Razem z nią rodzimy się na nowo też my: mimo, że już nie jesteśmy tak mocno przywiązani do przyrody, ale na wiosnę czujemy podmuch świeżości i dążenia do piękna, a szczególnie pięknego ciała, które z początkiem wiosny też pragnie zmian i odnowy.

Dla kosmetologa lub właściciela salonu kosmetycznego to złote czasy ― chwile te warto wykorzystać dla dobra swojego biznesu i dla dobra klientów, oferując im najlepsze i najbardziej aktualne na wiosnę zabiegi.
Zabiegi na wiosnę ― w czym wyjątkowe, z czym związane, jak wypromować?
Mam dla Was listę przekonujących argumentów na to, że zaczynając od połowy lutego można rozpoczynać okres przygotowawczy do wiosny, szykując siebie i klientów do przyjścia najczulszej pory roku:
1. Zmienia się pogoda, wzrasta aktywność słońca, skóra jest wycieńczona po długim okresie zimowym ― ulegają zmianom także zasady prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy i ciała.

Zadbaj o to, by klienci wiedzieli, jak mają skorygować swoją regularną beauty-rutynę w warunkach nowego sezonu ― zwróć im uwagę na najważniejsze momenty, doradź, jak wybrać odpowiednie środki kosmetyczne, opowiedz, jak korzystny w tym sezonie jest automasaż. Efekty po zabiegach, przeprowadzonych w Twoim salonie, niezwykle się uwyraźnią ― przecież wiemy, jak ważna jest pielęgnacja domowa do nasilenia i utrwalenia osiągnięć pielęgnacji salonowej. Klient promieniejący zdrowiem, ze szczęśliwym uśmiechem na twarzy będzie najlepszą reklamą Twojego biznesu, i na pewno będzie do Ciebie powracać, pełen lojalności, wdzięczności i szacunku do Ciebie jako fachowcy.
Zmienia się pogoda, wzrasta aktywność słońca, skóra jest wycieńczona po długim okresie zimowym ― ulegają zmianom także zasady prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy i ciała.
2. Niedługo nastąpi sezon plażowy!

Mały paradoks ― popularność ruchu body positive dość szybko rośnie, jednak też z roku na rok rośnie ilość chętnych zrzucenia zbędnych kilogramów przed sezonem strojów kąpielowych. W dążeniu do wymarzonego ciała sięga się po wszystkie środki ― korygowanie diety, siłownie, spa, masaż, i, rzecz jasna, gabinety kosmetyczne. Jest to świetną okazją, by pomóc klientom i przy tym rozwinąć swój biznes ― pomyśl nad wprowadzeniem zniżkowych ofert lub promocji dla koleżanek na kursy zabiegów do modelowania sylwetki ― lipolizy ultradźwiękowej, presoterapii, masażu rolkowo-próżniowego i innych. W przypadku, gdy nie masz jeszcze sprzętu do zabiegów wyszczuplających ― nadszedł czas, by się zastanowić nad uzupełnieniem wyposażenia Twojego salonu.
3. Nowości ― uniwersalne rozwiązanie na wszystkie czasy.

Tradycyjne zabiegi, mimo, że są skuteczne i od lat sprawdzone, zaczynają się klientom nudzić ― trzeba regularnie odświeżać ofertę usług. Nowe kompleksy zabiegowe będą świetnym pomysłem. Mogą wyglądać w następujący sposób:

 • presoterapia + kawitacja + body wrapping;
 • masaż rolkowo-próżniowy + lifting RF + aromaterapia;
 • kawitacja + zabiegi do drenażu limfatycznego + orzeźwiający gommage lub scrubbing
Możesz użyć wyobraźni, łącząc sprawdzone metody i wychodząc z funkcjonalności sprzętu, który już masz w swoim gabinecie, umiejętności Twoich kosmetologów, dodają odrobinę nie wymagających większego wysiłku "bonusów" w rodzaju aromaterapii czy maseczek do twarzy.
Jakie zabiegi kosmetyczne będą na szczycie popularności na wiosnę 2020?
Przeprowadziliśmy dogłębną analizę statyczną i uwzględniliśmy nowości, które się pojawiły w branży-beauty, żeby ułożyć listę zabiegów, które będą cieszyć się największym zainteresowaniem w tym sezonie. Wyniki są następujące:

 • Liderem jest kawitacja (lipoliza ultradźwiękowa). Popularność tej metody w ostatnich trzech sezonach wzrosła o 63%.
 • Po kawitacji ― presoterapia, czyli metoda stosowana do modelowania sylwetki bądź jako zabieg leczniczo-profilaktyczny.
 • Masaż rolkowo-próżniowy ― niezwykle skuteczna metoda do wyszczuplania nie traci swojej popularności, mimo że poniekąd wymaga od klienta trochę wytrzymałości.
Wszystkie wymienione zabiegi są przeprowadzane za pomocą urządzeń kosmetycznych, więc sukces będzie zależeć w 40% od umiejętności kosmetologa i w 60% ― od jakości i wydajności urządzenia. Kwestia wyboru sprzętu jest tu nader ważna ― aparat ma niezawodnie służyć przez co najmniej kilka sezonów, więc nadmierne oszczędzanie tu nie zadziała.

Wbrew pozorom, wybór odpowiedniego nie jest taki prosty ― nawet dla doświadczonych kosmetologów, nie mówiąc już o początkujących. Tyle czynników do uwzględnienia ― model, producent, funkcjonalność… A przecież rynek urządzeń kosmetycznych nieustannie rośnie, i czasem trudno jest nadążyć za jego tempem.

Mam dla Was zestawienie dobrych urządzeń kosmetycznych reprezentujących każdą z topowych metod.
1
Kawitacja (lipoliza ultradźwiękowa)
Technologia przewiduje stosowanie fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości do rozbijania komórek tłuszczowych. Poprzez uszkodzoną błonę płynna zawartość komórki trafia do przestrzeni międzykomórkowej, skąd jest wydalana drogą naturalną, czyli z potokiem chłonki. Bardzo ważną rolę tu odgrywa pobudzenie krążenia chłonki, więc kawitację zawsze należy w zabiegi do drenażu limfatycznego ― masaż ręczny lub inne metody aparatowe o podobnym działaniu.

O ile kawitacja zawsze jest stosowana w połączeniu z metodami do pobudzenia krążenia limfy, producenci sprzętu kosmetycznego często łączą te kilka metod w jednym aparacie. To mądre rozwiązanie zarówno pod względem oszczędzania ― masz dwie niezbędne funkcje w jednym urządzeniu i nie musisz kupować osobnych aparatów, jak i wygody ― kosmetolog ma wszystko pod ręką, nie musi przygotowywać kilku urządzeń.
Urządzenia 2 w 1 (kawitacja +lifting RF) ― Przykłady:
Zemits Statur Pro, niezawodne, wydajne urządzenie. Posiada dużą głowicę do kawitacji oraz dwa rodzaje "paluszkowych" końcówek do liftingu RF ― bipolarną do zabiegów na twarz i multipolarną do ciała;
Zemits Abigon, w eleganckiej stylowej obudowie. Jest nieco droższy, niż poprzednie urządzenie, za to posiada bardziej uniwersalne płaskie końcówki do liftingu RF ― większa służy do zabiegów do ciała, mniejsza jest zaprojektowana do stosowania w delikatnych partiach (twarz, szyja, dekolt).
Co docenią klienci:

 • Bezbolesność i nieinwazyjność zabiegu kawitacji. Fale ultradźwięków o określonej częstotliwości wpływają jedynie na komórki tłuszczowe, nie uszkadzając tkanek sąsiednich i nie powodując nieprzyjemnych uczuć.
 • Szybki i widoczny efekt już po pierwszym zabiegu ― za pierwszym razem można osiągnąć redukcji już do 4 cm w obwodzie! Z każdym kolejnym zabiegiem efekt się tylko nasila, więc po całym kursie zabiegowym klient może pozbyć się do 15 zbędnych centymetrów w obwodach ciała. Jest to wyjątkowa skuteczność i wydajność, którą nie może się pochwalić żadna inna metoda do modelowania sylwetki.
Istotną charakterystyką techniczną urządzenia do kawitacji jest jakość jego emitera ― częstotliwość fal ultradźwiękowych ma wynosić 40 kHz. Tylko takie fale będą skuteczne do rozbijania komórek tłuszczowych i nie zaszkodzą klientowi. Postaw na wiarygodną renomowaną markę i zaufanego sprzedawcę, nie kuś się na tanie chińskie aparaty no-name ― najprawdopodobniej będą jednym wielkim rozczarowaniem. Sprzedawca ma posiadać pełny pakiet dokumentacji technicznej i certyfikaty świadczące o jakości produktu ― poproś o ich okazanie, przy okazji też odwiedź biuro firmy (którego posiadanie też jest oznaką wiarygodności sprzedawcy) i wypróbuj urządzenie własnoręcznie. Wtedy zdobędziesz wszystkie niezbędne informacje i doświadczenie, żeby dokonać udanego zakupu. Te porady są uniwersalne i dotyczą każdego urządzenia kosmetycznego.
2
Presoterapia
Sprawdzona i wysoce skuteczna metoda o wpływie uzdrawiającym i relaksującym, niezwykle pomocna na spięte mięśnie. Główne narzędzia aparatu do presoterapii to kompresor dostarczający sprężone powietrze oraz specjalistyczny kombinezonu o odizolowanych od siebie komorach, kolejno nadmuchiwanych i zdmuchiwanych w trakcie zabiegu i wytwarzających efekt ściskania poszczególnych partii ciała. Od ilości komór kombinezonu zależy jakość i dokładność zabiegu (jak też koszt urządzenia). Kombinezony do presoterapii są różne ― zawierają od kilku sekcji, na przykład do ud i łydek, do większej ilości obejmującej prawie każdą część ciała.

Dobrym przykładem urządzenia w dogodnej cenie jest Zemits Sisley, aparat o 28 kanałach i 3 trybach zabiegowych, pozwalający na zabiegi do całego ciała ― od stóp do dłoni.
Co docenią klienci:

 • niezwykła relaksacja i lekkość w ciele.
 • presoterapia do nóg jest zalecana dla kobiet w ciąży. Jest jednym z niewielu zabiegów kosmetycznych, które wolno stosować przyszłym mamom ― ponadto jest bardzo aktualny, ponieważ rozwiązuje problem obrzęków i bólu nóg. Presoterapia jest pomocna na uczucie ciężkości i zapobiega chorobom naczyń krwionośnych zwłaszcza żylakom i zakrzepicy.
3
Masaż rolkowo-próżniowy
Ten zabieg jest połączeniem efektu próżniowego i masażu mechanicznego, wyróżnia się niezwykłą skutecznością w zwalczaniu niepożądanej tkanki tłuszczowej. Nie należy jednak do najprzyjemniejszych ― kurs masażu rolkowo-próżniowym będzie na lada wyzwaniem dla osób o nadwrażliwości na ból i skłonności do krwiaków. Nagrodą jednak będzie odmieniona sylwetka ― wygładzona, promienna skóra, pobudzenie krążenia krwi i chłonki, redukcja tkanki tłuszczowej. Masaż rolkowo-próżniowy jest bardzo skuteczny do usuwania zjawisk zastojowych, w tym objawów cellulitu.

Bonusem zabiegu jest motywacja i "efekt wychowawczy" ― ciastka i drożdżówki nie są tak kuszące, jak się przypomni o wysiłku, którego wymagało budowanie wymarzonego ciała. Z czasem ustala się nowe nawyki żywieniowe, niezbędne do utrwalenia efektów odchudzania.

Nie mogę przy tej okazji nie wspomnieć o Zemits Bionexis ― niewątpliwym liderze w dziedzinie masażu rolkowo-próżniowego. Jest to potężny aparat wolnostojący o funkcjach liftingu RF, terapii LED, terapii światłem podczerwonym oraz masażu rolkowo-próżniowego. Pełnowartościowy zestaw do wyjścia na nowy poziom w zakresie modelowania sylwetki.
Co docenią klienci:

 • wysoka skuteczność w modelowaniu sylwetki i poprawie kondycji skóry. Masaż rolkowo-próżniowy zwalcza zarówno na równomierne warstwy tkanki tłuszczowej, jak i tłuszczowe "pułapki", których nie da usunąć za pomocą ćwiczeń lub zmiany diety.
 • redukcja widocznych i odczuwalnych w dotyku nierówności skóry, zwłaszcza blizn i rozstępów.
Czyli topowa trójka wiosennych zabiegów na ciało to metody do korygowania sylwetki i pobudzenia krążenia krwi i chłonki. Każda z nich ma swoje osobliwości ― kawitacja jest najbardziej delikatna, presoterapia owocuje pożytecznym relaksem, masaż rolkowo-próżniowy jest ilustracją zasady "piękno wymaga poświęceń".

Te metody mają udowodnioną skuteczność, można je stosować w tworzenia kompleksów zabiegowych. Łącz je z różnorodnymi wrappingami, maseczkami do twarzy, scrubami, brushingami, chromo- i aromaterapią, liftingiem RF i elektrostymulacją ― wszystkim, na co pozwala wyposażenie Twojego salonu i umiejętności Twoich kosmetologów.

Tę wiosnę na pewno spotkamy przygotowani ― do rozwoju swojego biznesu i pomocy klientom.