• /
 • /

TOP protokoły Zemits do pielęgnacji skóry dojrzałej

Anti-age jest jednym z najbardziej cieszących się popularnością kierunków w branży beauty.
Według serwisu Statista, w 2020 roku globalny rynek branży anti-age był wyceniany na 58,5 miliarda dolarów, a coroczny wzrost branży obecnie wynosi około 7 procent.
I nic dziwnego. W końcu, to największe marzenie zarówno kobiet, jak i mężczyzn – nie zestarzeć się, spowolnić upływ czasu. To właśnie ta idea leży u podstaw rozwoju wszelkich innowacji i tworzenia wszystkich nowych technologii. Jednocześnie setki tysięcy kosmetologów na całym świecie wybierają dla siebie ścieżkę anti-age. Wysokie zarobki, liczna grupa potencjalnych klientów, efektywne metody – czy może być coś lepszego?

Dziś porozmawiamy o najlepszych protokołach i urządzeniach do pielęgnacji anti-age, które pokazują realne rezultaty. Zemits zbiera tylko TOP – więc zacznijmy!

Zemits Verstand: kompleksowa pielęgnacja za pomocą kombajnu kosmetycznego

Nie bez powodu stawiamy to urządzenie na pierwszym miejscu. Ten kompleksowy sprzęt daje najwięcej możliwości w terapii zmian związanych z wiekiem. Oferuje jednocześnie kilka zabiegów, które składają się na pełny cykl pielęgnacyjny, Zemits Verstand daje Ci przewagę nad konkurencją. Przyjrzyjmy się bliżej temu protokołowi:

1) Oczyszczanie. Jednym z najważniejszych etapów jest oczyszczenie, od tego zależy powodzenie całego zabiegu, ponieważ impulsy urządzenia nie będą w stanie osiągnąć pożądanej głębokości przez powłokę sebum, kurzu i zanieczyszczeń. Wykonujemy dokładny demakijaż, nakładamy uniwersalną piankę Zemits LumiosClear i masujemy skórę. W ciągu kilku sekund składniki aktywne pianki, takie jak wyciąg z torfowca, beta-glukan z owsa, olej Crambe, działają zarazem intensywnie i delikatnie, zabijając bakterie. Po oczyszczeniu przywracamy pH skóry i jej funkcję barierową za pomocą toniku Zemits Joyfil.
2) Przygotowanie do peelingu ultradźwiękowego. Aby substancje aktywne trafiły jak najgłębiej, należy oczyścić skórę z zanieczyszczeń i martwych komórek naskórka. Najpierw nałożymy żel Zemits Openskin Hydration Gel i przykryjemy skórę folią. Ten etap pomoże rozluźnić zawartość porów, zmiękczyć zrogowaciałą warstwę naskórka i sprawić, by proces oczyszczania ultradźwiękowego będzie jeszcze bardziej efektywny.
3) Przeprowadzenie peelingu ultradźwiękowego. Trzymamy szpatułkę scrubbera wypukłą powierzchnią na zewnątrz, umieszczając ją pod kątem 45°C do powierzchni skóry. Przesuwamy szpatułkę od środka do peryferii twarzy, poruszając się wzdłuż linii przepływu limfy. Pilnuj, by skóra była stale nawilżona.
4) Przygotowanie do zabiegu liftingu RF. To zabieg, który jest jedną z trzech najlepszych technologii anti-age. Ma podwójne działanie: natychmiastowe i długotrwałe. Pierwszym z nich jest rozgrzanie i szybkie ujędrnienie włókien kolagenowych, dzięki czemu efekt widoczny jest zaraz po zabiegu. Po drugie, głębokie podgrzewanie stymuluje proces neokolagenezy i pomaga w syntezie kolagenu i elastyny, głównych białek strukturalnych odpowiedzialnych za młodość skóry.

Przed zabiegiem nakładamy żel do liftingu RF. Żel przewodzący to substancja, bez której nie obejdzie się żaden zabieg lifting RF. Nie tylko pomaga falom radiowym wnikać głębiej w skórę, ale także chroni powierzchnię przed dyskomfortem i oparzeniami.

5) Wykonujemy lifting RF. Dobieramy odpowiednie parametry, mocno przykładamy głowicę i równomiernie ją przesuwamy. Zabrania się dłuższego zatrzymywania się w jednym miejscu, ponieważ to może uszkodzić skórę.
6) Zwężamy pory i łagodzimy skórę. Po zakończonym zabiegu usuwamy resztki substancji przewodzących i nakładamy detoksykującą maskę Zemits Silkentox Revitalizing Clay Mask, której głównym zadaniem jest ukojenie skóry po aktywnych zabiegach, jej nawilżenie i zwężenie porów. W efekcie mamy jędrną, promienną i jedwabistą skórę.

Adrinox 2.0: ujędrniamy skórę twarzy

Dlaczego terapia mikroprądami jest tak efektywna? Chodzi tu o fizjologię. Ciało ludzkie składa się w 70% z wody. Zawarte są w niej jony, które w sposób uporządkowany przemieszczają się z komórek do przestrzeni międzykomórkowej i odwrotnie. Odpowiadają za prawidłową transmisję impulsów nerwowych, skurcze mięśni oraz wzbogacanie komórek w substancje odżywcze. Jeśli ten proces zostanie zakłócony, następuje nieprawidłowy rozkład ładunków elektrycznych. W efekcie zaburzone zostają procesy metaboliczne, i komórka spowalnia się, popada w „hibernację”.

Czym są mikroprądy? Są to impulsy prądu elektrycznego o małej mocy. Naśladują naturalne ładunki elektryczne organizmu i pobudzają komórki. Jest to coś z rodzaju efektu budzika – komórki się budzą, otwierają się kanały błonowe i przywracane są procesy metaboliczne. Dochodzi do ujędrnienia włókien mięśniowych twarzy, co sprawia, że owal twarzy staje się jędrniejszy, a zmarszczki – wygładzone. Oto jak wygląda protokół odmładzania z Adrinox 2.0:
1) Oczyszczanie. Wszystko jak w poprzednim protokole. Wysokiej jakości oczyszczanie jest elementem stałym, czymś, co w kosmetologii nigdy się nie zmienia.
2) Przygotowanie do zabiegu. Terapia mikroprądowa jest zawsze przeprowadzana przy użyciu żelu przewodzącego. Ale co by było, gdyby nie był to zwykły żel, lecz kompleksowy produkt, który nie tylko ochroni skórę, ale także dodatkowo ją nawilży i ujędrni? Stosujemy żel do terapii mikroprądowej Zemits GloryTight. W jego skład wchodzą takie składniki aktywne, jak: wyciąg z owsa, tauryna, dipeptyd karnozyna, pantenol. Idealny kompleks do efektywnego protokołu terapii mikroprądowej.
3) Przeprowadzenie zabiegu. W zależności od zadania, które mamy do wykonania, możemy wybrać jeden z kilku protokołów: drenaż limfatyczny, stymulacja mięśni, relaksacja mięśni. Każdy protokół ma pewien schemat ruchów.
4) Zakończenie protokołu zabiegu. Skóra po zabiegu potrzebuje maksymalnego nawilżenia. Dlatego nakładamy maskę algową Zemits Q-Refresh, ma ona bardzo szerokie spektrum działania:
 • Głębokie odżywienie i nawilżenie.
 • Zwężenie porów.
 • Oczyszczanie skóry z toksyn.
 • Redukcja zapalenia i zaczerwienienia.
 • Ogólne łagodzenie skóry po różnych zabiegach kosmetycznych.
 • Zmniejszenie wyprysków i trądziku.
 • Normalizacja funkcjonowania gruczołów łojowych, zmniejszenie produkcji sebum.
 • Poprawa odporności skóry i jej niepodatności na wpływ negatywnych czynników zewnętrznych.
 • Redukcja zmarszczek mimicznych i wiekowych.
 • Modelowanie owalu twarzy.
 • Usuwanie nadmiaru płynu z tkanek.
Po 15-20 minutach zdejmij maskę i zmyj pozostałości. To wszystko, protokół anti-age jest zakończony!

Zemits Hydroluxx: oczyszczenie + nawilżenie

Kolejny protokół, który doskonale nadaje się do tonizowania i przywracania skórze promiennego wyglądu. A to urządzenie jest idealne do tego zadania, gdyż łączy w sobie 2 najbardziej nieinwazyjne, a zarazem niezwykle efektywne metody: mezoterapię tlenową i dermabrazję wodną. Oto opcja protokołu, odpowiednia dla potrzeb anti-age:

1) Oczyszczanie. Według schematu „demakijaż – oczyszczanie pianką – tonizacja”
2) Przeprowadzenie dermabrazji wodnej. To zabieg, którego głównym zadaniem jest oczyszczenie i odmłodzenie skóry za pomocą aktywnej mieszanki powietrza i płynu. Wodny roztwór przenika głęboko w warstwy skóry i zapewnia aktywne odżywienie i nasycenie pożytecznymi substancjami na poziomie komórkowym. Dermabrazja wodna uruchamia procesy odnowy włókien i tworzenia nowych komórek. Jednocześnie powietrze nasyca skórę tlenem oraz przyspiesza przepływ krwi i limfy. Wybieramy serum i głowicę: Zemits HydroClear służy do rewitalizacji skóry dojrzałej i delikatnego oczyszczania. Zawiera aktywne składniki nawilżające i złuszczające, takie jak kwas glutaminowy, kwas mlekowy, ekstrakt z alg.
3) Przeprowadzenie mezoterapii tlenowej. Pod ciśnieniem powietrza aktywne składniki serum mieszają się z cząsteczkami O2 i wnikają w najgłębsze warstwy skóry. Dlatego odpowiednie jest tutaj serum, które będzie zawierało jak najwięcej składników nawilżających w składzie, na przykład, takie jak Zemits OXYTIGHT. Zawiera takie substancje aktywne jak: kwas hialuronowy, wyciąg z liści rozmarynu, hydrolizowane białko sojowe, pentapeptyd-18. To efektywne składniki, które często można znaleźć w kosmetykach anti-age.
Te trzy protokoły są idealne do terapii skóry dojrzałej. Chcielibyście przetestować te urządzenia i ich możliwości? Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu i przejścia darmowego test-drive – do rejestracji wystarczy zapisać się poniżej!