Click to order
Płatności i dostawy
Total: 
Formularz zamówienia
Typ rozliczenia
Sposób dostawy
Kraj
Payment method
+48 22 102 1945

Oddzwonienie
 • /
 • /

Tutorial dla kosmetologów ― jak podnieść skuteczność peelingu wodnego

Każdy, kto śledzi trendy rynku kosmetologicznego, zapewne już słyszał o innowacyjnym zabiegu ― hydrabrazji, lub peelingu wodnym. Wiele postępowych salonów kosmetycznych już ma ten zabieg na liście swoich usług.
Dzisiaj odpowiadamy na pytanie o tym, w jaki sposób można podnieść skuteczność hydrabrazji i osiągnąć najlepsze efekty, które zachwycą klientów i zmotywują ich do ponownej wizyty w salonie.

Czym jest peeling wodny?

Peeling wodny, nazywany też hydrabrazją lub hydrapeelingiem, to innowacyjna metoda pielęgnacyjna polegająca na łączeniu najbardziej zapotrzebowanych efektów ― oczyszczania, złuszczania i nawilżania cery.
Głównym narzędziem do eksfoliacji służy tu płyn ― dzięki temu zabieg jest całkiem nieinwazyjny i delikatny. Stosowanie płynu otwiera też możliwości stosowania środków kosmetycznych ― serum. Dzięki dodaniu serum kosmetycznych można maksymalnie spersonalizować zabieg i rozwiązać problemy każdej skóry, od tłustej po skłonną do łuszczenia się.
Dzięki dodaniu serum kosmetycznych można maksymalnie spersonalizować zabieg i rozwiązać problemy każdej skóry, od tłustej po skłonną do łuszczenia się.
W celu regulowania produkcji sebum dodajemy specjalistyczne serum do przetłuszczającej się cery, do skóry wiotkiej i dojrzałej skorzystamy z serum witaminowego, do rozwiązania problemów skóry suchej stosujemy serum nawilżające (które, między innymi, jest najbardziej uniwersalne i przydatne do przeprowadzania zabiegów nawet na skórę tłustą, ponieważ nadmiarowi produkcji sebum często towarzyszy ogólne odwodnienie cery).
Głównym celem hydrabrazji ― jak, zresztą, każdego zabiegu do eksfoliacji ― jest złuszczenie górnej zrogowaciałej warstwy naskórka, oczyszczenie porów, wygładzenie skóry i poprawa jej kolorytu. Stosowanie serum zaś istotnie rozszerza zakres możliwości zabiegu i pozwala na osiągnięcie wręcz zadziwiających efektów.

Efekty przed i po:

Hydrabrazja ma podwójny efekt pielęgnacyjny:
 • Usuwa zrogowaciałe komórki naskórka i zanieczyszczenia z porów
 • Sprzyja wchłanianiu przez skórę różnorodnych substancji aktywnych w zależności od dodanego serum.

Główne zalety metody:

 • Jakościowe i delikatne złuszczanie za pomocą płynu z dodaniem środków kosmetycznych.
 • Głębokie oczyszczanie porów i usuwanie zaskórników.
 • Dodatkowe dotlenienie i nawilżenie skóry.
 • Brak skutków ubocznych.
 • Brak okresu rekonwalescencji pozabiegowej ― po wizycie w salonie można od razu powrócić do normalnych aktywności.
 • Zabieg jest zupełnie bezbolesny i nie powoduje nieprzyjemnych odczuć.
 • Metoda pasuje do każdego typu cery, nawet do skóry problematycznej i nadwrażliwej.
 • Zabieg prawie nie ma przeciwwskazań ― może być przeprowadzany nawet dla kobiet w ciąży i karmiących matek.
 • Jedyny możliwy “efekt uboczny” po zabiegu to lekkie zaczerwienienie, które mija w ciągu 1 godziny po zabiegu.

Sprzęt do hydrabrazji ― wyposażamy salon

Do przeprowadzania zabiegu peelingu wodnego potrzebujemy profesjonalnego urządzenia kosmetycznego, wyposażonego zwłaszcza w zestaw różnorodnych końcówek wymiennych. Każda z nich pełni swoją funkcję: końcówki spiralowe są stosowane do głębokiego oczyszczania, końcówki prążkowane świetnie nadają się do eksfoliacji cery, końcówki ścierne z kryształkami diamentowymi służą do przeprowadzania peelingu w różnych partiach.
Do zabiegu stosujemy płyn ― czystą bądź destylowaną wodę, ewentualnie z dodaniem serum kosmetycznego według potrzeb klienta.
Prąd płynu złuszcza obumarłe komórki i natychmiast zmywa je z powierzchni skóry. Płyn ten razem ze złuszczonymi komórkami jest zasysany do osobnego pojemnika na odpady. Dzięki temu efektowi w trakcie zabiegu nie dochodzi do rozchlapywania i wylewania się płynu.

Zemits Eau Sante ― nowość na rynku kosmetologicznym

Profesjonalne urządzenie kosmetyczne Zemits Eau Sante jest świetnym narzędziem do przeprowadzania zabiegów peelingu wodnego. Jest ponadto wyposażone w generator wodoru produkujący aniony wodoru o ujemnym ładunku ― cząsteczki te służą do usuwania wolnych rodników w tkankach skóry. Zabieg ma intensywny efekt odmładzający i nasila wpływ innych metod terapeutycznych i estetycznych. Głowica urządzenia jest uzupełniona w osobny pojemnik na środki kosmetyczne bądź preparaty lecznicze: za pomocą tego gadżetu można przeprowadzać zabiegi do wtłaczania substancji aktywnych równolegle z hydrabrazją.

Ponadto urządzenie jest wyposażone w szereg bardzo przydatnych funkcji:
 • Lifting RF
 • Mezoterapia tlenowa
 • Terapia ultradźwiękowa
 • Peeling ultradźwiękowy
 • Krioterapia.
Profesjonalne środki kosmetyczne Zemits o wysokim stężeniu składników aktywnych służą do wzmocnienia efektów zabiegu hydrabrazji. Zabieg zapewnia dodatkowe nawilżenie, ryzyko występowania zaczerwienień jest minimalne ― po zabiegu skóra staje się jędrna, wygładzona i promienna.

Do czego służy serum

Rozjaśniające serum do peelingu wodnego amerykańskiej marki Zemits Z-HydroClear głęboko oczyszcza i zmiękcza skórę, co bardzo pomaga w usuwaniu zrogowaciałej warstwy naskórka i sebum z porów.
Wzbogacona formuła serum Z-HydroClear pomaga łatwo usunąć obumarłe komórki w trakcie głębokiego złuszczania skóry i zapewnia intensywne nawilżenie.
Naturalne składniki środka do peelingu wodnego Z-HydroClear wzmacniają skórę, dając efekt liftingu i zapobiegają występowaniu drobnych zmarszczek.