• /
  • /

Najważniejsze powody, dla których warto kupić kombajn kosmetyczny

Wyposażając swój gabinet kosmetyczny, właściciele stają przed wyborem ― kupić zestaw z urządzeń monofunkcyjnych lub zdecydować się na kombajn kosmetyczny umożliwiający korzystanie z kilku metod zabiegowych.
Od dłuższego czasu w kołach kosmetologów panowało przekonanie o tym, że wielofunkcyjne urządzenia nie potrafią dorównać specjalizowanym sprzętom o jednej funkcji ― opinia ta powstała w czasach, gdy kosmetologia aparatowa dopiero się rozwijała, i skomplikowane wielofunkcyjne urządzenia naprawdę nie spełniały wymagań użytkownika.
Jednak teraz jesteśmy na etapie zaawansowanego rozwoju technologii kosmetycznych, i przekonanie takie można śmiało uznać za błędne, ponieważ nowoczesne kombajny kosmetyczne nie tylko zapewniają najwyższą jakość zabiegów, ale poniekąd są lepsze, niż sprzęty monofunkcyjne.
Jakie są oczywiste i nieoczywiste zalety wielofunkcyjnych urządzeń kosmetycznych?

Argument nr 1 ― Wiele możliwości

Kluczową pozycją jest tu właśnie wielofunkcyjność ― jedno urządzenie umożliwia przeprowadzanie całego szeregu zabiegów oraz ich łączenie w kompleksy zabiegowe.
Może to być t osiem metod, jak jest w przypadku kombajnów serii Meister lub Verstand.
Jak sobie poradzić z taką funkcjonalnością i nie pogubić się w metodach?
Producent zaopatruje każde urządzenie w domyślne programy ― ustawienia zabiegów pasują dla większości pacjentów. W przypadkach nieprzeciętnych, jak na przykład cery wrażliwej bądź problematycznej, można skorzystać z opcji ustawień ręcznych i dopasować parametry ― intensywność, czas trwania, rodzaj, cel zabiegu ― do potrzeb danego klienta.

Argument nr 2 ― Zabiegi do każdej partii

Często chcemy zastosować tą samą funkcję ― na przykład, krioterapię czy lifting RF ― zarówno do twarzy, jak i do ciała, ale nasze monofunkcyjne urządzenie jest przeznaczone jedynie do przeprowadzania zabiegów na wybrane partie.
Z kombajnami jest dużo łatwiej ― one są wyposażone w narzędzia niezbędne do przeprowadzania zabiegów do każdej strefy twarzy i ciała, w tym partii wrażliwych i delikatnych.
Zazwyczaj głowice do ciała posiadają większą średnicę, natomiast końcówki do strefy wokół oczu i partii dekoltu oraz szyi wyróżniają się designem, dopasowanym do wyjątkowych potrzeb cery delikatnej.
W taki sposób w trakcie jednej wizyty w salonie kosmetycznym wyposażonym w jeden tylko kombajn ― na przykład, kombajn Zemits 8 w 1 z serii Verstand ― klient jest w stanie skorzystać z usług kompleksowej pielęgnacji “od stóp do głów”. Jest to bardzo wygodne dla klienta i niezwykle opłacalne dla właściciela salonu.

Argument nr 3 ― Design ma znaczenie

Jak każde zaawansowane urządzenie, kombajn kosmetyczny musi się wyróżniać przemyślanym i ergonomicznym designem.
Nie chodzi tylko o wygląd ― choć wygląd też jest istotny w kwestii podnoszenia prestiżu salonu ― lecz przede wszystkim o wygodę użytkowania sprzętu.
Producenci urządzeń wielofunkcyjnych projektują kombajny w taki sposób, by ich obsługa ― niezależnie od wybranej funkcji bądź zaawansowania ułożonego programu zabiegowego ― była bezproblemowa i maksymalnie komfortowa.
Nie wspominamy już o tym, że posiadanie kombajnu zwalnia kosmetologa z obowiązku dźwigania osobnych urządzeń za każdym razem, gdy sięga się po nową metodę ― jest to oczywiste.
Każdy z elementów kombajnu posiada taki kształt i położenie nieprzypadkowo ― jest to uwarunkowane rację ergonomii i wygody.
Design głowic jest jednym z kluczowych czynników tej właśnie wygody: zarówno względem klienta, jak i kosmetologa przeprowadzającego zabieg. Na przykład, końcówki do zabiegów na ciało są zazwyczaj większe, co pozwala na szybszą obróbkę dużych partii, końcówki do twarzy i innych mniejszych stref są dużo mniejsze, ponieważ zabiegi te wymagają maksymalnego sprecyzowania wpływu.
Jednak design jest istotny nie tylko na zewnątrz, ale też wewnątrz ― tu mamy na myśli układ interfejsu ustawień, który jest maksymalnie uproszczony i dostępny do opanowania w jakieś 15 minut.

Argument nr 4 ― Rozmiar również ma znaczenie

Możecie przy tej okazji powiedzieć, że kombajny kosmetyczne zazwyczaj wyglądają jak masywne podłogowe kolosy i zajmują dużo miejsca ― i będziecie mieli rację. Jednak gdy pomyśleć logicznie i zmierzyć każde osobne urządzenie monofunkcyjne, które ten kombajn zastępuje ― a może ich być, jak pamiętacie, nawet osiem ― urządzenie wielofunkcyjne od razu przestaje się wydawać takie duże.
Ponadto istnieją modele kombajnów stołowych ― co do ich gabarytów w porównaniu z funkcjonalnością nie może być żadnych zastrzeżeń.

Argument nr 5 ― Więcej klientów, więcej dochodów

Dzięki postępom technologii kosmetycznych mamy do dyspozycji wyjątkowe metody pielęgnacyjne i na dodatek możemy się odprężyć.
Tak, obsługa urządzenia do presoterapii, która jest de facto bardzo intensywnym masażem, wcale nie wymaga wysiłku kosmetologa ― urządzenie działa, klient się odpręża, kosmetolog też, albo ewentualnie szykuje dla klienta maseczkę na twarz (której sprzedaż podnosi wysokość średniego rachunku).
Nowoczesne urządzenia kosmetyczne mają bardzo wysoką skuteczność, co pozwala na skrócenie czasu trwania zabiegu ― a to z kolei oznacza, że w ciągu dnia kosmetolog jest w stanie obsłużyć więcej klientów.
Im więcej klientów, tym wyższy dochód i krótszy okres zwrotu inwestycji. Z kombajnami kosmetycznymi możesz odzyskać koszt urządzenia w okresie od kilku tygodni do kilku miesięcy w zależności od obciążenia salonu i specyfiki przeprowadzanych zabiegów.
Nie narażamy się też na ryzyko nieudanej inwestycji ― cóż za problem, jeśli jedna z ośmiu funkcji kupionego kombajnu cieszy się nieco niższą popularnością, niż się spodziewaliśmy? Pozostaje jeszcze siedem bardzo opłacalnych funkcji.
Co innego, gdy się kupi nietrafne urządzenie monofunkcyjne ― pozostaje go tylko sprzedać albo trzymać na półce jako relikt.

Argument nr 6 ― Skuteczność to priorytet

Profesjonalne urządzenia kosmetyczne umożliwiają przeprowadzanie technicznie zaawansowanych zabiegów, które nie mają analogii w technikach manualnych ― do takich metod należą na przykład mezoterapia bezigłowa czy lifting RF.
Tylko niektóre metody aparatowego masażu można zastąpić techniką ręczną ― wymaga to bardzo wysokiej kwalifikacji specjalisty i dużego wysiłku fizycznego.
Wręcz wyjątkowy jest zabieg hydrabrazji ― zupełnie nieinwazyjny, uniwersalny co do pory roku, pasujący do każdego typu cery i dostępny tylko w urządzeniu Zemits Hydroluxx.
Ogólna skuteczność zabiegów aparatowych jest jedną z podstawowych przyczyn ciągle rosnącej popularności pielęgnacji salonowej ― nie możemy więc z tego potencjału nie skorzystać.

Argument nr 7 ― Jak szwajcarski zegar

Branża kosmetologii aparatowej nieustannie się rozwija ― my możemy tylko nadążać za nowostkami rynku i tempem innowacji.
Producenci ciągle doskonalą swój sprzęt, usuwają usterki, dodają funkcje i opcje. Każdy kolejny model w generacji urządzeń kosmetycznych jest ulepszoną wersją poprzedniego. Konkurencja na rynku jest dość wysoka, więc każda z firm produkujących sprzęt kosmetyczny usiłuje się wyróżnić i korzysta z osiągnięć naukowców, którzy odkrywają coraz więcej skutecznych metod pielęgnacyjnych.
Sprzęt kosmetyczny jest idealnie doprecyzowany ― ponieważ chodzi tu o zdrowie i bezpieczeństwo ludzi. Wysokie standardy są potwierdzane przez różnorodne komisje międzynarodowe, jak to CE działającą na terenie Unii Europejskiej czy FDA ze Stanów Zjednoczonych.
Jakość wykonania urządzeń potwierdzona jest też przez długie terminy gwarancji ― zazwyczaj producenci oferują obsługę gwarancyjną urządzeń przez co najmniej 24 miesiące.

Argument nr 8 ― Prestiż

Każda firma sprzedająca swoje usługi dąży do bycia wyjątkową.
Wyjątkowość tę możemy osiągnąć za pomocą swojej kwalifikacji, podejścia do klientów, atrakcyjnych ofert cenowych i stylu. Prawda jest jednak taka, że tyle nie wystarczy ― nie da się stać naprawdę wiarygodnym prestiżowym ośrodkiem kosmetycznym bez odpowiedniego sprzętu.
Innowacyjne urządzenia kosmetyczne podnoszą prestiż salonu już samym swoim wyglądem ― stylowa obudowa, przemyślany design, ergonomia ozdobią każdy gabinet kosmetyczny.
Prestiżowy ma być nie tylko wygląd, ale też zawartość ― tak na przykład z kombajnem kosmetycznym zawierającym osiem funkcji możesz tworzyć spersonalizowane programy zabiegowe, które staną się Twoją wizytówką i wyróżnią Cię spośród konkurentów.
Oferując naprawdę wyjątkowy produkt, wykraczasz poza granice konkurencji. Dzięki niezwykłej elastyczności oferty ― możesz ją dopasować dosłownie do każdych potrzeb ― znajdziesz podejście do każdej grupy docelowej.

Przedstawiliśmy nasze najistotniejsze argumenty za kombajnami kosmetycznymi. Na zakończenie ― kilka praktycznych rad:
  • Wypróbuj pracy z urządzeniem, jeśli to jest możliwe. Odwiedź showroom sprzedawcy i zobacz urządzenie na własne oczy oraz poproś o jego przetestowanie.
  • Zwracaj uwagę na certyfikaty. Naprawdę jakościowy sprzęt musi je posiadać, ponieważ ma być weryfikowany przez odpowiednie instytucje.
  • Nie wątp! Po zakupie swojego pierwszego kombajnu kosmetycznego dostrzeżesz, że wszystkie przytoczone powyżej argumenty są poparte faktami. Wykorzystuj swój sprzęt maksymalnie skutecznie i ciesz się rosnącą popularnością Twojego salonu.